המדריך לבלוגרית מתחילה

המדריך לבלוגרית מתחילה: מה זה בלוג


מודעות פרסומת

הרבה אנשים שמעו את המונח" בלוג" אך לא הבינו מהו בלוג או כיצד יצירה או קריאה של אחד מהם יכולים להשפיע או לשפר את חייהם. בין אם אין לך מושג מה זה בלוג, או שיש לך מושג אך את רוצה ללמוד יותר – מדריך זה יספק לך פירוט מעמיק על בלוגים.

מה זה בלוג

אני לא אשעמם אתכן פה בהגדרות מתוך מילון. בלוג הוא יומן מקוון שנמצא באתר וזהו, הכי פשוט שיש. התוכן של הבלוג הוא בדרך כלל טקסט, תמונות, קטעי וידאו ועוד. בלוג יכול להיות פרטי לשימוש אישי בלבד, יכול לשתף מידע רק עם קבוצה בלעדית שתבחרו, או פתוח לציבור. בעל הבלוג בוחר את הגדרות הפרטיות של הבלוג עם הקמתו.

כשבלוג נגיש לציבור, כל אחד יכול למצוא אותו באמצעות מדיה חברתית, אימיילים ומנועי חיפוש כמו גוגל.

מודעות פרסומת

תוכן הבלוג יכול להופיע כפוסטים בעמוד סטרימינג רציף אחד או כפוסטים בעמודים בודדים שאפשר להגיע אליהם דרך עמוד אחד או יותר, וזה תלוי בתבנית הבלוג שתבחרו. כל הפוסטים מוצגים בדרך כלל בסדר כרונולוגי הפוך, כך שהתוכן החדש ביותר מופיע למעלה.

ההבדל בין בלוג לאתר אינטרנט

ההבדל העיקרי בין בלוג לאתר אינטרנט, הוא שבלוג הוא סוג מסוים של תוכן המוצג בדפי אינטרנט באתר. הרבה פעמים אנשים מתבלבלים ומשתמשים בשני המונחים לשני המצבים. לדוגמה, הבלוג שלי נמצא באתר wordpress.com ואנשים שגולשים באתר וורדפרס יכולים להגיע אל הבלוג שלי בקלות.

כדי לעשות סדר בדברים כדאי לזכור את הדברים הבאים: ברוב המקרים, אתרים שאינם בלוגים מתעדכנים בתדירות נמוכה יותר מדפי בלוגים ואתרי אינטרנט המוקדשים לבלוגים. בלוגים מקבלים בדרך כלל עדכונים שבועיים, יומיים, ואפילו כל שעה. בלוגים גם מקדמים דיון. אפשר להוסיף קטעי הערות שנועדו ליצור שיחות מקוונות על תוכן הבלוג.

מודעות פרסומת

למה בלוג?

הרבה אנשים תוהים מדוע בלוגים ובלוגרים הפכו כל כך פופולאריים. בלוגים מספקים פורקן חברתי. אנשים רבים מטבעם הם חברתיים ומחפשים באופן פעיל אנשים אחרים לצורך אינטראקציה ושיתוף של ידע ונקודות מבט. אפילו אנשים שאינם חברתיים פנים מול פנים, נהנים מקיום אינטראקציה באינטרנט דרך רשתות חברתיות. מכיוון שבלוג הוא כלי חברתי, יצירה או קריאה של בלוגים מספקת אינטראקציה אלטרנטיבית עם אנשים אחרים בעלי תחומי עניין זהים.

בנוסף, אנשים חברתיים ואנטי חברתיים משתמשים בבלוגים כדי לבנות חברויות חדשות, לדוגמה מתרבויות שונות, אזורים גיאוגרפים אחרי ועוד. הבלוגים מציעים תכנים שפעם יכלנו למצוא רק במדיה לא מקוונת כמו טלויזיה, עיתון, סרטים ועוד וכעת ניתן למצוא בחיפוש פשוט באינטרנט.

למי מתאים לכתוב בלוג?

אין מגבלות, יוצרי בלוגים המכונים גם "בלוגרים" מגיעים מכל תחומי החיים ורקעים מרחבי העולם. כל עוד לאדם יש גישה לכלים מקוונים שעוזרים לו ליצור תוכן של דפי אינטרנט, הוא יכול ליצור בלוג ולקדם אותו כדי למשוך את הקוראים. הבלוגרים הנפוצים ביותר בעולם כוללים אנשים שרוצים פשוט לשתף מידע אישי על עצמם ו / או על תחומי העניין והתחביבים שלהם.

מודעות פרסומת

יש אנשים שמשתמשים בכלי התוכן הזה בכדי להעלות למודעות נושאים שהם חשים שהם חשובים באופן קריטי לשיפורם של אחרים כמו סוגיות בטיחות, חיות מחמד, בריאות, יופי, פוליטיקה ועוד. עסקים משתמשים בדרך כלל בבלוגים כדי לשפר את חייהם של הלקוחות שלהם, מלמדים אותם כיצד להשתמש במוצרים / שירותים וכו'.

למה לטרוח בכתיבת בלוג?

לא חסר לאנשים סיבות לכתיבת בלוג. אנשים רבים פשוט לא אוהבים לכתוב יומן אבל זקוקים למקום לפרוק את המחשבות והרגשות שלהם. יש אנשים שכתיבה או קריאה של בלוג עוזרת להם להתמודד עם אירועי חיים מלחיצים כמו מצבים בריאותיים וכו'.

בלוגים הפכו במהרה לאחד הדרכים הפופולאריות ביותר לתקשורת והפצת מידע, זוהי דרך נהדרת לבטא את עצמך ולשתף מידע עם אחרים ואפילו אפשר להרוויח כסף.

מודעות פרסומת

איך להרוויח כסף מכתיבת בלוג?

להרוויח כסף באמצעות פרסומות

הצבת מודעות יכולה להיות מקור הכנסה מצוין לבלוג שלך. עם מודעות "תשלום לפי לחיצה" (PPC), תוכלי לקבל כסף כאשר המבקרים בבלוג שלך לוחצים על מודעות המובילות לאתרים אחרים. בשביל להרוויח מפרסומות הבלוג שלך צריך להיות בעל כמות מבקרים גבוהה כדי שלעסקים ישתלם להציב פרסומות בבלוג שלך.

מודעות פרסומת

התוכנית של גוגל אדסנס היא תוכנית PPC הנפוצה ביותר מכיוון שיש לה את העוצמה של גוגל. גוגל קוראת את הכתבות שלך ומציבה מודעות רלוונטיות ליד הפוסט ובתוכו. גוגל גם משתמש בעוגיות של הגולשים שלך כדי להציג מודעות רלוונטיות יותר לקוראת.

להרוויח כסף באמצעות שיווק שותפים

שיווק שותפים היא דרך פופולרית מאוד ליצירת רווחים מבלוג מכיוון שהוא משתמש באמון בין הקוראים לכותבת הבלוג. אם הפוסטים שלך תמיד מספקים תוכן איכותי, סביר להניח שהקהל שלך יאמין להמלצות שלך למוצרים או לשירות מסוים. את יכולה לספק קישורים או המלצות למוצרים רלוונטיים ולקבל עמלה מכל מכירה שמגיעה מהבלוג שלך. בפרקים הבאים אפרט בהרחבה על תכניות שיווק שותפים אבל בינתיים תוכלו להציץ בתוכנית שותפים הנפוצה – AWIN.

מודעות פרסומת

אמזון היא בין הענקיות בענף, אבל כדאי גם להצטרף לתכניות שותפים קטנות יותר ואפילו לחבור לאנשים שמייצרים מוצרים או שירותים הקשורים לבלוג שלך. לדוגמה אם יש לך בלוג פופולרי לבישול, את יכולה ליצור קשר עם חברות רטבים או כלי מטבח כדי לבדוק ם הם מעוניינים להקים איתך תכנית שיווק שותפים. את מרוויחה חלק מהמכירה דרך הבלוג שלך והם מקבלים שיווק בחינם.

לידים לעסקים אחרים

יצירת לידים לעסקים אחרים. ליד הוא בעצם מילוי טופס יצירת קשר על מנת שעסק יוכל להתקשר ללקוח פוטנציאלי. אין צורך במכירה של מוצר כדי להרוויח מתחום זה, כל מה שצריך הוא שהקוראים ימלאו את טופס יצירת הקשר של העסק שאיתו בחרתן לעבוד.

מודעות פרסומת

כתיבת פוסטים פרסומיים

עוד דרך להרוויח מכתיבת בלוג היא כתיבת פוסטים ממומנים. אם כבר יש לך הרבה כניסות לבלוג, את יכולה לגרום לחברות אחרות לשלם לך כדי לכתוב פוסט. המפרסם יכול ליצור איתך קשר או שאת יכולה לפנות אליו. אם תבחרי בשיטה זו כדאי לשים לב שהבלוג נשאר אמין ואת לא "מוכרת" את הקוראות שלך.

יצירת תיק עבודות

את יכולה להשתמש בבלוג שלך כתיק עבודות ולייצר הכנסה בתור פרילנסרית על ידי שימוש בו כדי להציג את עבודתך. אל תשתמשי בבלוג רק כדי למכור את עבודתך, דאגי לפרסם את תיק העבודות שלך כדי להראות לקוראים במה את טובה. לדוגמה אם את צלמת תוכלי ליצור בלוג תמונות המציג את הצילומים שלך, אם את יועצת הורים לדוגמה, תוכלי לכתוב בלוג הכולל כתבות על הורות.

הצטרפו לקבוצת המדריך לבלוגרית מתחילה בפייסבוק – לחצו כאן

מודעות פרסומת

אהבתן את הפוסט? אשמח שתזמינו חברות לקרוא אותו גם 🙂

לכל הקודים והקופונים הבלעדיים לקוראות הבלוג – היכנסי מכאן!

מודעות פרסומת
מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s