מדריכים לטיפוח עור הפנים

המדריך לניקוי נכון של עור הפנים


Cleanse Your Face The Right Way: The Complete Face Cleansing Guide

מודעות פרסומת

האם את משקיעה מחשבה בבחירת תכשירי ניקוי הפנים שלך? האם את בודקת וחוקרת ברשת לגבי סבון פנים כמו שאת בודקת לגבי קרמים וסרומים? לרובנו מאוד חשוב לבדוק ולקרוא הרבה ביקורות על מוצרי הטיפוח שלנו ואנחנו מחשיבות אותם כאלה שבאמת עובדים. על ניקוי לעומת זאת, אנחנו בדרך כלל פחות שמות דגש, כל עוד זה מנקה זה מספיק, לא? לא.

אז הגעת לפוסט הזה כדי לדעת איך לנקות את הפנים בדרך הנכונה. קודם נדבר על סבון פנים ולמה זה כל כך חשוב להשקיע את הזמן והמחשבה בבחירת סבון פנים.

שלא תבינו לא נכון, סבון פנים הוא לא קוסם, ולבד הוא לא יעשה משהו משמעותי בעור שלך. אבל בחירת סבון שלא מתאים לעורך, יכול לגרום לכל מיני בעיות.

מודעות פרסומת

1 אם הסבון פנים שלך יותר מידי עשיר, כמו שמן או באלם ניקוי, אפילו אם הוא מסיר איפור מעולה, הוא יכול להשאיר שאריות של שמן בנקבוביות ולסתום אותן. התוצאה תהיה הפוכה, במקום לקבל עור מוזן בלחות, שאריות השמן יפריעו לתהליך ההתחדשות של עור וזה בכלל יכול לגרום לעור יבש.

2 אם הסבון אגרסיבי מידי, הוא יכול להשאיר אותך עם עור פנים יבש, רגיש או מגורה. אל תסתמכי על הקרם לחות שלך שיחזיר את הלחות שהסבון הוציא. סבון פנים שהוא אגרסיבי מידי עלול לגרום גם לייצור מוגבר של סבום, מה שיכול להפוך את העור לשמן יותר.

מודעות פרסומת

למה ניקוי הפנים חשוב כל כך

הסרת לכלוך ותאי עור מתים – אחת התועלות החשובות ביותר בניקוי הפנים היא הסרת הלכלוך, השמן והפסולת הלא רצויה שהצטברה על הפנים לאורך זמן. במשך כל היום, עור הפנים שלנו לא מכוסה, ולכן מצברים עליו מזהמים, חיידקים, לכלוך ותאי עור מתים. ניקוי פנים יומי עוזר להסיר זיהומים אלו ונותן לפנים מראה רענן. ללא ניקוי הפנים העור שלך יהיה מכוסה בשכבה של לכלוך וזוהמה שיפריעו לעור לספוג את החומרים הטובים.

מודעות פרסומת

שמירה על עור חלק – מתחת לעור מצויות בלוטות זעירות שמייצרות סבום. הסבום נועד להגן על העור מפני חיידקים וחומרים מזיקים אחרים. הרבה לכלוך יכול לגרום לחסימות של הנקבוביות, לייצור מוגבר של סבום, להזעה ולתאי עור מתים. מחסור בסבום מאפשר לחיידקים לחדור לתוך העור וליצור דלקת, כלומר אקנה, או לגרום לראשים לבנים או שחורים. ניקוי תקין של העור יסיר את הלכלוך ויאפשר לסבום להגיע אל העור ולשמור עליו ללא הפרעה.

איזון רמת pH – ניקוי פנים בשילוב עם קרם לחות טוב יעזור לעור לשמור על רמה נאותה של הידרציה. עור יבש נראה מחוספס, מקומט ומבוגר. ניקוי הפנים מסייע לאזן את רמת ה pH של העור ולשמור על העור מוזן ובריא.

מודעות פרסומת

טרנדים בביוטי

ניקוי כפול – הסרת כל שאריות האיפור, לכלוך, קרם הגנה ומזהמים אחרים לפני השינה היא פעולה מאוד חשובה. הבסיס של הניקוי הכפול הוא שימוש בשני תכשירי ניקוי, האחד על בסיס שמן ואחר כך שטיפת הפנים עם תכשיר ניקוי על בסיס מים. אפשר לבצע ניקוי כפול גם עם אותו תכשיר, אבל אני ממליצה להשתמש בשניים שונים, שלאחד מהם תהיה תכונה של הסרת איפור. ניקוי כפול מבצעים בשגרת הערב, לא צריך לבצע ניקוי כפול בבוקר (אלא עם כן הלכת לישון עם איפור).

מודעות פרסומת

ניקוי בשמן – ניקוי הפנים בעזרת שמן הפך לטרנד נפוץ ביותר בשנים האחרונות בשל היתרונות הרבים שלו. ניקוי הפנים עם שמן יכול להעזור להילחם באקנה, יובש, קמטים ועור רגיש וגם לנקות את הפנים ממש טוב! השיטה הזו לא מתאימה לכולם אבל שווה לתת לה הזדמנות. נסי לשפוך על צמר גפן מעט שמן קוקוס / שקדים / חוחובה או כל שמן אחר שעולה על רוחך ותגלי שזה מוריד מעולה את האיפור והלכלוך! אני ממליצה להשתמש אחר כך בסבון פנים כדי להסיר את שאריות השמן מהעור.

מודעות פרסומת

מים מיסלריים – מים מיסלריים מאפשרים לנקות את הפנים בלי לשטוף! הם מכילים מולקולות טיהור זעירות שמפרקות שמן ולכלכוך ללא הצורך בשטיפה במים. פשוט לשפוך על צמר גפן ולהעביר על הפנים, הצוואר והעיניים.

בד מוסלין – השימוש בבד מוסלין הפך מאוד פופולארי בניקוי הפנים. הוא מתייבש ממש מהר ולכן אינו נוטה לצבור חיידקים כמו ספוג או מברשת. אני מאוד אוהבת את בד המוסלין של Eve Lom שמגיע באריזה של שלוש יחידות.

מודעות פרסומת

מברשת חשמלית – ניקוי פנים בעזרת מברשת מגביר את היעילות של הניקוי בלפחות פי עשר יותר מאשר ניקוי ללא המברשת החשמלית. המברשת עושה ניקוי עמוק מאוד ומסירה תאי עור מתים, לכלוך, זיהומים ועוד. הסיבוב עובד כמו עיסוי פנים, ומשפר את זרימת הדם אל הפנים. אפשר לנסות את המברשת – Magnitone London BareFaced 2 Daily Cleansing and Skin Toning Brush.

מודעות פרסומת

מגבונים להסרת איפור – אני בדרך כלל לא אוהבת להשתמש במגבונים להסרת איפור. בדרך כלל הם מכילים כל מיני כימיכלים לא רצויים ושמן שנשאר על העור. בנוסף זה מצריך שפשוף של העיניים וזה יכול ממש לפגוע בריסים! אז זה נוח ומתאים לנסיעות אבל לא כדרך קבע. אני אוהבת לקחת איתי את המגבונים של Acure כשאני בדרכים.

סבון בר – סבון בר יכול להיות אגרסיבי מידי לעור וכדאי למצוא אחד עם מרכיבים טובים. בר מומלץ הוא הסבון בר של Erno Laszlo (שבקרוב אסקור אותו בבלוג).

מודעות פרסומת

מה יקרה אם תפסיקי לנקות את הפנים שלך

אם תפסיקי לגמרי לנקות את הפנים שלך, הנקבוביות שלך עלולות להיסתם ואקנה עלול להיווצר. כמו כן, יכולה להופיע אדמויות, יובש וגירוי. העור יראה מלוכלך, שמנוני וזקן.

באיזה תכיפות צריך לנקות את הפנים

שטיפה מוגברת של הפנים לא בריאה ויכולה לגרום לגירוי ויובש בעור. אז כמה פעמים ביום כדאי לשטוף את הפנים? אין איזשהי הנחיה רפואית לכמות הפעמים שכדאי לבצע ניקוי לעור הפנים שלך. מקובל לשטוף פעם אחת בבוקר ופעם אחת בערב. אבל כדאי לשים לב לסוג העור שלך. עור שמן כדאי לשטוף פעם אחת בבוקר ופעם אחת בערב. לעור יבש מאוד או רגיש כדאי לשטוף רק פעם אחת בערב. תמיד תשטפי את הפנים אחרי אימון כדי למנוע אקנה או ראשים לבנים / שחורים.

מודעות פרסומת

איך עושים ניקוי פנים כפול

שלב ראשון: הסרת איפור ולכלוך

העדפה האישית שלי היא להשתמש במים מיסלריים, כמו המים המיסלריים של גרנייה, כשלב ראשון בניקוי הכפול, אבל אפשר להשתמש גם בבאלם או בשמן. זהו השלב הראשוני של הניקוי והוא מסיר את כל האיפור והלכלוך שהצטברו על הפנים במהלך היום. רוב המים המיסלריים מתאימים גם להסרת איפור מהעיניים ולכן זה אידיאלי עבורי.

מודעות פרסומת
מים מיסלריים להסרת איפור ולכלוך
מודעות פרסומת

לא מזמן גיליתי את המים המיסלריים של Bioderma שאותם רכשתי בסופר פארם והם מתאימים לעור רגיש ואת המים המיסלריים של Garnier שגם הם מצויינים לעור מעורב עד שמן ורגיש.

שלב שני: ניקוי עמוק

התכשיר השני של הניקוי צריך לתת ניקוי עמוק יותר, אבל לא אגרסיבי כמובן. פה כדאי להשתמש בג'ל ניקוי, קצף או קרם ניקוי, כל אחת ומה שמתאים לעורה. ביום יום אני אוהבת להשתמש בג'ל ניקוי של Acure ומידי פעם כשיש לי זמן אני אוהבת להשתמש בקרם ניקוי של Eve Lom שעושה ניקוי עמוק ומדהים.

מודעות פרסומת
ג'ל ניקוי של Acure
מודעות פרסומת
קרם ניקוי של Eve Lom
מודעות פרסומת

אני לא כל כך אוהבת להשתמש בתכשירי ניקוי על בסיס שמן כשלב שני, יש סיכוי שלא כל שאריות השמן ירד, וזה עלול לגרום ליובש או לסתימה של הנקבוביות.

ביצוע שני השלבים האלה יתנו לך ניקוי יסודי יותר של הפנים וכעת העור מוכן לספוג את כל החומרים הטובים שתמרחי. 🙂

איך לבחור סבון פנים

כלל ראשון בבחירת סבון פנים הוא להימנע מסולפטים. SLS הוא חומר סינתטי לניקוי והסרת שומנים. מוסיפים אותם לתכשירי ניקוי כי הם מייצרים קצף במגע עם מים ומסירים שמן בקלות. הבעיה היא שהניקוי עם SLS אגרסיבי מידי ועלול להסיר את כל הסבום שעל גבי העור. הסבום מאוד חשוב לשמירה על העור ומגן עליו מפני חיידקים ומזהמים. הסולפט כל כך חזק שהוא יכול לגרום ליובש, גירוי, עודף שמן ואפילו אדמומיות. למזלנו, קיימים לא מעט סבוני ניקוי לפנים שהם ללא SLS 🙂

מודעות פרסומת

זה לא מסובך לבחור סבון פנים אבל צריך להתחשב בסוג העור שלנו. הסיווג הכללי הוא עור רגיל, יבש, שמן, מעורב, רגיש או נוטה לאקנה. אבל זה לא מצב סטטי, וזה יכול להשתנות בהתאם למזג האוויר, לוסת ועוד הרבה גורמים. אם את לא בטוחה בסוג העור שלך אז בתור התחלה, כדאי ללכת "על בטוח" עם מוצרים לעור רגיש, ומשם להתקדם.

לעור יבש ורגיש

אם העור שלך יבש או רגיש, כדאי להשתמש בתכשירי ניקוי על בסיס קרם או חלב שמנקים את הפנים בעדינות רבה ומזינים אותם בלחות. אפשרות נוספת היא קצף ניקוי שיכול להתאים לעור שהוא לא יבש מידי. אפשר גם להשתמש במים מיסלריים שלא דורשים שטיפה במים. כדאי להיזהר מתכשירים המבוססים על שמן, שמן חוחובה בטוח לשימוש, אבל שמן שקדים או קוקוס יהיו כבדים מידי לעור יבש ורגיש.

מודעות פרסומת

הנה כמה מוצרים שכדאי לנסות:

מודעות פרסומת

לעור רגיל ושומני

כדאי להשתמש בג'ל ניקוי או בקצף ניקוי עדין שיעזור לנקות את העור מבלי להוריד את השכבה שמגנה עליו. גם עבור עור שומני אני לא ממליצה להשתמש בשמן לניקוי אבל אם אתן ממש מתעקשות אז שמן חוחובה הוא עדיף על פני כולם. אם העור שלך מרגיש מתוח לאחר השימוש בסבון פנים, זה סימן שהוא לא מתאים לך ואת צריכה להחליף לאחד אחר עם יותר לחות.

אהבתן? מחכה לתגובות שלכן…

מודעות פרסומת

אהבתן את הפוסט? אשמח שתזמינו חברות לקרוא אותו גם 🙂

לכל הקודים והקופונים הבלעדיים לקוראות הבלוג – היכנסי מכאן!

אני מזמינה אתכן לעקוב אחר הבלוג בפייסבוק או באינסטגרם כדי להתעדכן בפוסטים החדשים ובמבצעים הכי שווים:

עקבו אחר הבלוג: פייסבוק | קבוצת פייסבוקאינסטגרם

הזינו את כתובת המייל כדי לקבל הודעה כל פעם שעולה פוסט חדש לבלוג:

עקבו אחר הבלוג: פייסבוק | קבוצת פייסבוקאינסטגרם


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s